O Yfin S.A.

Ybanking jest prowadzony przez Yfin Spółkę Akcyjną, z siedzibą w Jastrzębiu, ul. Graniczna 17a, 05-500 Jastrzębie, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000590742, REGON 363201585, NIP 1231307609, o kapitale zakładowym 350 000 zł (opłacony w całości)..

Dane kontaktowe
Adres mailowy: kontakt@ybanking.com
Telefon: 692 486 539
Godziny otwarcia: dni powszednie 9:00 - 17:00

O Ybanking

Ybanking to innowacyjny sposób korzystania z banków, w którym wszystkie trzy strony mogą zyskiwać: klienci lepsze ceny, banki lojalnych klientów, a my zyski dzięki dużej skali.

Ybanking został stworzony przez grupę bankowców. Wierzymy, że bankowość może być znacznie bardziej atrakcyjna dla klientów dzięki wykorzystaniu sieci społecznościowych i ograniczeniu kosztów sprzedaży.

Przykładowe koszty sprzedaży produktów na polskim rynku:
- kredyt gotówkowy: 2-8%
- lokata dla nowych klientów: 1-2%
- rachunek dla aktywnego klienta: 200-500 zł
- karty kredytowe: 200-300 zł
- produkty inwestycyjne: 0,2-6%

Możesz myśleć "to nie mój problem, banki są bogate, niech płacą".
A przecież banki muszą dodać te koszty do cen produktów i w ten sposób to Ty za to płacisz. Płacisz za oddziały na każdym rogu ulicy, za celebrytów w reklamach, za miliony wyświetleń banerów w internecie.

Możesz się na to godzić, albo zacząć kupować przez Ybanking.

Zachęcamy do kontaktu z nami i zgłaszania uwag i propozycji ulepszenia naszych usług kontakt@ybanking.com

Media o nas

Ybanking był nominowani do Europejskiej Nagrody branży Fintech. Pisała o nas prasa i blogerzy, między innymi:

Gazeta Wyborcza

Blog Finanse po Godzinach

Blog Finanse na Obcasach

Blog Tajemnice Portmonetki

Formalności

Regulamin korzystania z Ybanking
Polityka prywatności

Korzystając z usług Ybanking wyrażasz zgodę na powyższe regulaminy i warunki polityki prywatności. Yfin S.A. nie oferuje przez Ybanking własnych produktów. Umowy dotyczące produktów bankowych są zawierane pomiędzy klientem a bankiem, Yfin S.A. nie jest stroną tych umów.

Premie do wysokości 100% stawki premii (a nie tylko 50% premii należnej za sam zakup) są objęte zwolnieniem podatkowym. Jest to premia za sprzedaż premiową związaną z usługami pośrednictwa finansowego świadczonymi przez Yfin S.A..

Wyższe premie osiągane w przypadku posiadania wielu połączeń są przychodem za polecanie Ybanking. Jako takie będą objęte podatkiem dochodowym. Do końca lutego po zakończonym roku podatkowym Yfin S.A. wystawi użytkownikom PIT 8C obejmujący te przychody. Użytkownik musi je rozliczyć w swoim zeznaniu podatkowym.

Skąd Ybanking ma pieniądze na premie?

Banki wypłacają nam prowizję od każdego produktu sprzedanego przez platformę. Dlatego tak ważne jest, żeby zakup produktu odbył się przez link na naszej stronie i żeby proces skłądania wniosku nie był przerwany.

Otrzymana przez nas prowizja jest źródłem premii wypłacanych dla klientów Ybanking i dlatego w Ybanking możliwe są tak dobre warunki dla klientów.


Zobacz na filmie skąd Ybanking ma pieniądze na premie:

FAQ

Czy Ybanking różni się od tradycyjnej bankowości?

Ybanking to platforma społecznościowa łącząca banki i klientów, gdzie Użytkownicy kupują standardowe kredyty i depozyty, takie same jak w oddziale banku. Dzięki korzystaniu z Ybanking, koszty sprzedaży zwykle ponoszone przez banki (reklama, sieć oddziałów, pośrednicy) są zamieniane na premie wypłacane Tobie.

Jakie informacje znajdę na platformie Ybanking?

Na platformie znajdziesz informacje o warunkach oferty kredytów i depozytów współpracujących banków oraz o wysokości premii, które możesz uzyskać. Produkty prezentowane na platformie to standardowa oferta współpracujących banków, staramy się aby bazowa oferta była jak najbardziej atrakcyjna. Po poprawieniu jej o premie to powinny być najlepsze produkty dostępne na rynku.

Ile mogę maksymalnie zyskać?

Nie ma górnego limitu premii. Są osoby na Ybanking, które zarabiają kilkaset złotych co miesiąc. Premie nie są związane z żadnym ryzykiem czy dodatkowymi kosztami.

Czy w celu osiągnięcia premii muszę zachęcać innych do zakupu kredytu lub depozytu?

Nie, nie musisz być sprzedawcą banku, nie musisz rozmawiać ze znajomymi o ich potrzebach finansowych. Zapraszanie znajomych i zakup produktu to dwa niezależne kroki. Połączcie się dziś, a potem korzystajcie z banków niezależnie od siebie. Gdy ktoś z Was będzie potrzebował produktu i go kupi, Wasze premie wzrosną.

Skąd biorą się moje premie?

Dzięki Ybanking banki nie ponoszą kosztów dystrybucji (reklama, sprzedaż) a jedynie wypłacają prowizję za każdy produkt sprzedany poprzez platformę Ybanking. Właśnie ta prowizja jest źródłem premii dla klientów.

Jak konkretnie wyliczane są premie?

Sprawdz opis i przykład w sekcji Wprowadzenie.

Ile produktów/połączeń powinienem posiadać, aby otrzymywać premie?

Nie ma górnego limitu premii Ybanking. Możesz otrzymywać premie bez połączeń, jedynie za zakup przez platformę.  Zarobisz więcej jeśli zaprosisz znajomych, którzy kupią dowolny produkt, niezależnie od siebie i w pełni poufnie.

Czy kredyty i depozyty na platformie kupuję od banku czy od Ybanking?

Zawsze kupujesz produkty bezpośrednio od banku. Ybanking to platforma, która łączy banki i klientów, nie ingerując w procesy bankowe.

Czy mogę wcześniej się wycofać, to znaczy spłacić kredyt lub wycofać depozyt przed terminem?

Tak, możesz, użytkownicy nie mają żadnych wzajemnych zobowiązań. Wcześniejsza rezygnacja z kredytu/ depozytu zmienia jedynie Twoje premie, które są liczone co miesiąc na podstawie aktualnych sald. Jeżeli Twój znajomy zrezygnuje z produktu w dowolnym momencie możesz zaprosić inną osobę i zwiększyć premię. Albo możesz zaprosić wielu znajomych od początku i mieć pewność, że Twoje produkty będą zawsze wysokie.

W jaki sposób Ybanking zarabia na klientach?

Ybanking otrzymuje wynagrodzenie od banków za sprzedane produkty. 80% tej prowizji jest do podziału między użytkowników, 20% jest naszym zyskiem.

Czy Ybanking to bezpieczne rozwiązanie dla moich pieniędzy?

Twoje pieniądze są bezpieczne jak w banku, ponieważ są w banku. Ybanking jedynie kalkuluje i wypłaca premie.

Program partnerski

Ybanking opiera się o marketing wirusowy, jednak każdą kulę śnieżną trzeba rozpędzić. Stworzyliśmy program partnerski, w którym oferujemy wynagrodzenie za każdego klienta pozyskanego przez partnerów.

Zapraszamy do współpracy blogerów finansowych, administratorów forum o tej tematyce oraz inne osoby mogące docierać do potencjalnych użytkowników Ybanking.


Jeżeli jesteś zainteresowany warunkami progamu partnerskiego napisz do nas na partnerzy@ybanking.com